Textil direkt szitanyomás
A NÁLUNK ALKALMAZOTT SZITA TECHNOLÓGIÁK:
Azt, hogy milyen termékre milyen, eljárást vagy milyen festéket vállasztunk az mindig az ismert feladat dönti el.
Direkt nyomás plasztizol ( műanyag bázisú ) festékkel: Transzfer nyomás plasztizol ( műanyag bázisú ) festékkel:
- pamut - polyester és nedvszívó anyagokra - pamut - polyester és nedvszívó anyagokra
- mosás állóság 40c - mosás állóság 40c
- nem vasalható - nem vasalható
Megfelelően kivitelezett nyomatoknál nincs különbség a direkt és transzfer eljárással készített munka minőségében.
A TÉVHITEKET ELOSZLATVA, A NYOMAT TARTÓSSÁGA MINDKÉT ELJÁRÁSNÁL EGYFORMA, AMIRE MI GARANCIÁT VÁLALUNK!
Direkt nyomás vízbázisú festékkel: Transzfer vízbázisú festékkel:
- pamut - polyester és nedvszívó anyagokra - A gyártók pár évvel ezelőtt kisérleteztek ezzel a technikával,
- mosás állóság akár 90c de nem forrotta ki magát az eljárás, így mi sem alkalmazzuk.
- vasalható
Fontos, hogy az általunk nyomott termékek felhasználási és mosási feltételei nem különböznek a nagy világmárkák álltal forgalmazottaktól!
A textil nyomáson belül a legkeresettebb szolgáltatás a póló nyomás (póló szitázás). A rendezvényeken, kiállításokon osztogatott promóciós pólók előállítása mellett egyre több cég igényel pólónyomást, hogy az alkalmazottak számára egységes munkaruházatról gondoskodjon. Cégünk a póló szitázás mellett természetesen egyéb textilekre is vállal szitanyomást. Kérésére szívesen készítünk emblémázási ajánlatot.
A 19.században újra felbukkan egy némileg feledésbe merült technológia, a szitanyomtatás. A textiliparban használják, ahol filmnyomásnak nevezték el. Főleg a lyoni selyemiparban volt használatos, selymek díszítésére. Kialakulásáról keveset tudunk, annyi azonban bizonyos, hogy Kínában és Japánban már évszázadokkal ezelőtt használták textilfestésre. A formát fakeretbe erősített emberi haj, később selyemszál alkotta, ráragasztott rizspapírból kivágott sablonnal. A módszer maga nem sokat változott, de ma már modernebb anyagokat és gyártástechnológiát alkalmaznak. A különböző sűrűségű szitaszövetekből sok esetben fototechnikai úton készítik a nyomóformát. Szitanyomtatással olyan anyagok állíthatók elő, amik mással csak nehezen, vagy egyáltalán nem. Manapság is a textilipar használja leginkább, de így gyártják például a közúti jelzőtáblákat is. Papírra is nyomnak vele, általában kis példányszámú névjegyek, plakátok gyártására ideális, de sok esetben használják ofszetnyomatok díszítő jellegű felülnyomására többnyire színtelen UV fényre száradó lakkokkal . Ezek mellett a művészetben is használatos grafikai eljárás.
A szitanyomás kellékei:
- Szitakeret: anyaga lehet fém vagy fa
- Szitaszövet: szálai különböző vastagságúak lehetnek, különböző szövetsűrűségben
- Rákel: különféle profilú és keménységű gumi, mellyel a festéket húzzák a vásznon
- Szitafesték: lehet vizes, műanyag vagy oldószeres bázisú
Póló emblémázás menete:
Kiválasztjuk a megfelelő méretű és szitasűrűségű keretet. Speciális felhúzóvályú segítségével felhúzzuk az úgynevezett fotó emulziót, vagy kapilláris filmet. Ezután szitaszárító szekrénybe helyezzük a szitákat ahol teljessen megszárítjuk az emulziót. A következő műveletnél egy levilágító keret segítségével a megszárított szitákra fémhalogén lámpa segítségével pár másodperc alatt levilágítjuk a sablont. Folyó víz alatt kimossuk, majd megszárítjuk. Száradás után az esetleges hibákat retusáljuk, majd kezdődhet a munka. Az előhívott szita sablont kézi szita asztalba vagy nagyobb szériák esetében automata gépbe rögzítjük.Ezután a szitákat beállítjuk felfestékezzük és megkezdjük a szitanyomást.
Póló szitázás kézzel :
Póló szitázás automata géppel :